top of page

Eğitim Programları

Aktif olarak devam eden ya da yakında başlayacak olan klinik eğitim ve gruplarımla ilgili bilgiye aşağıda ulaşabilirsiniz.

-Meslektaşlara Yönelik:

 

*Klinik Süpervizyon Grupları

Meslektaşlarımın danışan takibinde yaşadığı zorlukları azaltmak amacıyla haftada 1 gün 2 saat olmak üzere süpervizyon grupları yürütmekteyim. Gruplar 2-5 kişi ile sınırlıdır.

Başvuru koşulları:

- Klinik psikoloji yüksek lisans öğrencisi/ mezunu olmak.

 

*Çocuklarla Görüşme ve Klinik Değerlendirme Teknikleri

Toplam 4 gün süren  eğitimin içeriği aşağıda özetlenmiştir:

 

1. gün:  Aile ile ilk görüşme, aileden çocukla ilgili klinik öykü alma, aileye bilgi verme, tedavi planlaması, sınırlar, ailesel defanslar, drop olma

2. gün: Çocuk psikopatolojisi, psikiyatrik semptomlar, farklı bakış açıları ve terapi yöntemleri, farklı meslek gruplarıyla işbirliği gerektiren durumlar

3. gün: Çocuklarda Çizim Analizi

4. gün: Oyunun Terapide Kullanımı 

 

Başvuru koşulları:

- Psikoloji bölümü lisans mezunu olmak ve hali hazırda klinik alanda çalışmakta olmak 

 ya da 

- Klinik psikoloji yüksek lisans öğrencisi/ mezunu olmak

 

-Ebeveynlere Yönelik:

*Doğumdan Sonra Ben: Yeni doğum yapmış annelere yönelik yaşantı grubu..

Gebelik süreci keyifli olduğu gibi, zorluklar da içerebiliyor. Gebelik esnasında yaşanabilen fizyolojik zorluklara bazen de psikolojik güçlükler eşlik edebiliyor. Anne-baba olmanın düşü bebek dünyaya geldikten sonra bir anda gerçeğe dönüşüyor. Yeni doğum yapmış olan annelerin yaşantılarını paylaşmalarını sağlayacak olan bu grupta, merak ettiğiniz sorulara da klinik psikologlar eşliğinde yanıtlar bulabileceksiniz.

Grubumuz minimum 5, maksimum 15 katılımcıdan oluşacaktır.  Oturumların süresi ve sıklığı katılımcılarla birlikte belirlenecektir.

 

  • Çocuğumla Büyüyorum: 0-3 yaş arası çocuğu olan annelere yönelik eğitici yaşantı grubu

 0-3 yaş arası çocuklardaki fizyolojik, psikolojik ve davranışsal değişim ve gelişimi tanıdıktan sonra, annelerin yaşantılarını paylaşmalarını sağlayacak olan bu grupta, merak ettiğiniz sorulara da klinik psikologlar eşliğinde yanıtlar bulabileceksiniz.

Grubumuz minimum 5, maksimum 15 katılımcıdan oluşacaktır.  Oturumların süresi ve sıklığı katılımcılarla birlikte belirlenecektir.

 

*Ergenlik Döneminde Uzlaşmacı Anne Baba olabilmek

Ergenlik döneminde çocuğu olan ailelere yönelik ergenlik dönemini tanımayı, anlamayı, sorunları fark edebilmeyi ve başa çıkabilmeyi amaçlayan bir eğitim çalışmasıdır. 

Maksimum 20 katılımcıdan oluşacaktır. 

   

 

bottom of page